Robomow dołącza do rodziny marek MTD!

By 0
7109
Robomow dołącza do rodziny marek MTD!

Robomow to niekwestionowanie jedna z najbardziej rozpoznawalnych, cenionych przez użytkowników i uznanych w oczach ekspertów na całym świecie marek w kategorii automatyzowanych robotów koszących. Brand ten powołany został do życia w 2005 roku przez firmę Friendly Robotics.

Przedsiębiorstwo to powstało z inicjatywy dwóch wizjonerów Udi Pelessa i Shai Abramsona w 1995 roku. Legenda głosi, że pewnego upalnego letniego dnia, żona pana Pelessa poprosiła go, by skosił trawnik. Pragnąc uniknąć czekającego go żmudnego obowiązku, Udi zaczął marzyć o kosiarce, która wykona tę pracę za niego… Tak właśnie narodziła się firma Friendly Machines, która w 1999 roku przekształciła się w Friendly Robotics.

Kolejne lata działalności Friendly Robotics to intensywny rozwój, kolejne generacje kosiarek robotycznych i ekspansja dystrybucji zautomatyzowanych urządzeń do pielęgnacji trawnika. W roku 2012 drogi Friendly Robotics i MTD skrzyżowały się po raz pierwszy poprzez kooperacją polegającą na wytwarzaniu robotów koszących dla MTD pod markami Cub Cadet oraz WOLF-Garten. Natomiast w roku 2017 w wyniku fuzji MTD zostało właścicielem firmy Friendly Robotics. Wydarzenie to miało ogromne znacznie dla dalszego rozwoju nie tylko obu przedsiębiorstw, ale również całej branży ogrodniczej.

Obecnie Friendly Robotics jako jedna z dywizji grupy MTD odpowiedzialna jest za produkcję i rozwój kategorii produktowej kosiarki robotyczne w ramach trzech marek – Robomow, Cub Cadet i WOLF-Garten.

Do 2017 roku dystrybutorem marki Robomow w Polsce była firma DLF Sp. z o.o. z siedzibą w Gdyni. DLF Sp. z o.o. wspólnie z MTD POLAND Sp. z o.o. doszły do wniosku, że najlepszym rozwiązaniem dla dalszego rozwoju kategorii robotów koszących marki Robomow oraz zachowania ciągłości współpracy z dotychczasowymi klientami będzie przekazanie przez DLF Sp. z o.o. dystrybucji robotów koszących marki Robomow na terenie Polski w ręce MTD POLAND Sp. z o.o. W związku z powyższym współpraca handlowa, wszystkie zobowiązania gwarancyjne oraz serwis pogwarancyjny będą kontynuowane przez MTD POLAND Sp. z o.o. na mocy porozumienia zawartego między DLF Sp. z o.o. a MTD POLAND Sp. z o.o.

W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt pod adresem e-mail: robomow@mtdpoland.pl

Szersze informacje o produktach, marce oraz punktach sprzedaży i serwisach dostępne są na stronie internetowej poświęconej marce Robomow:

http://robomow.com/pl-PL/